Hard Core Darts 2020/21

je seriál šipkových zápasů jednotlivců ve hře 501 DO, který se již druhým rokem pořádá jako doprovodný seriál Liga Mistrů. Seriál /liga/ zápasů HCD jižní Čechy.

Liga bude probíhat ve třech fázích: HCD, MDC, LDC a pro ženy WDC a WDC B

1. Základní část – hráči se spolu utkají systémem každý s každým dvoukolově. V základní části se hraje hra 501 DO na 12 hraných legů.

Ze Základní části postupuje do PLAY OFF prvních osm hráčů /popřípadě z každé divize/. Hráči na 9. – 12. místě mají právo účasti v Základní části následujícího ročníku, hráči na 13. – 16. sestupují do MDC – Medium Darts Core. Kde si mohou opět vybojovat účast v HCD.

Pro stanovení pořadí v základní části a z toho plynoucí postup do Osmifinále PLAY OFF rozhoduje tento klíč:

1. Vyšší počet bodů (výhra utkání 2 body, remíza 1 bod, prohra 0 bodů.)

2. Při rovnosti bodů postupuje hráč s lepším skóre /vyhraných a prohraných legů/

3. Při rovnosti bodů dvou a více hráčů bude sestavena tabulka ze vzájemných utkání těchto hráčů, kde rozhodují tato kritéria:

A vyšší počet vyhraných utkání

B vyšší počet vyhraných legů

C nižší počet prohraných legů

D nelze-li rozhodnout podle výše zmíněných kritérií, bude mezi dotčenými hráči sehrán jeden nový leg 701 DO s rozhozem na střed před zahájením hry. Toto platí i pro více než dva hráče.

2. Osmifinále PLAY OFF 501 na 7 VL DO varianta osmifinále v rámci divize

V osmifinále se utkají hráči, kteří se ve své divizi umístili na 1. – 8. místě. Osmifinálovými soupeři budou hráči dle umístění v základní části, a to:

1 – 8, 2 – 7, 3 – 6 a 4 – 5. Osmifinálové zápasy soupeři odehrají dva. Za vítězství v každém z nich získá vítěz 2 body, za prohru 0 bodů. V případě rovnosti bodů o postupujícím rozhodne celkové skóre. Pokud dojde i k rovnosti skóre, rozhodne o postupujícím třetí zápas, který hráči odehrají bezprostředně po druhém zápase. Třetí zápas by byl 501 na 3 VL DO. Vítězové osmifinálových zápasů postupují do Finálové fáze seriálu PLAY OFF, místo a termín bude upřesněno nejpozději do 15.6.2021.

3. PLAY OFF – do jednostranného pavouka budou zařazeni postupující hráči podle předem určeného klíče (viz příloha PLAY OFF pavouk pro 16 hráčů)

Čtvrtfinále 501 DO na 9 VL

Semifinále 501 DO na 10 VL

Finále  501 DO na 11 VL

Přihláška, startovné a účast.

Zájemci o Hard Core Darts – Do HCD se nedá přihlásit rovnou. HCD si musíte vybojovat pouze postupem z MDC.

 

– V případě že se hráč rozhodne ze soutěže odstoupit nevzniká mu tak právo na vrácení startovného. Odstupuje dobrovolně a to bez náhrady a jeho výsledky budou anulovány.

– Odstupující hráč nemůže za sebe poskytnout náhradu bez souhlasu vedení.

– Čtyři kontumace po sobě jdoucí – automaticky vyřazují hráče ze soutěže bez náhrady.

– V případě rozporů mezi hráči – rozhodne rozhodčí příslušné divize, v případě větších problémů rozhodne vedení soutěže.

– Odhlásit se ze soutěže může hráč po přihlášení pouze do začátku prvního kola, pak už se bere soutěž za zahájenou a odhlásit se nelze. Může jen odstoupit a v tom případě vzniká právo náhradníkovi do soutěže vstoupit. To znamená že náhradník bude vedením povolám v průběhu prvního kola.

Startovné činí 1.000,- Kč za každého hráče

Hrací místa:    / České Budějovice /

DALM – Neklanova

Pivní Bar – Vltava

Hrací ústroj:

Povinný je dres / nejlépe klubový, není však podmínkou /

ODMĚNY:
VÍTĚZSTVÍ V HARD CORE DARTS 2020/21

Hráči, kteří se umístí na celkovém 1. až 3. místě obdrží poháry a finanční odměnu. Na tuto odměnu bude použito 70% z vybraného startovného.

ROZDĚLENÍ PRIZE MONEY

(předpoklad při maximálním počtu 16 hráčů)

1. místo 50%  –  5.600,- + 900,- / 6.500,- /

2. místo 30%  –  3.300,- + 700,- / 4.000,- /

3. místo 20%  –   2.200,- + 300,- / 2.500,- /

NEJVYŠŠÍ POČET „180“ – eviduje se z hracího listu celou soutěž

Hráč, který v průběhu celého seriálu docílí nejvyšší počet náhozů 180 bodů a bude je mít evidován na hracích listech. Obdrží pamětní medaili a současně i láhev sektu.

NEJVYŠŠÍ ZAVŘENÍ – eviduje se z hracího listu celou soutěž

Hráč, který v průběhu celého seriálu docílí nejvyšší zavření nad 100 bodů a bude je mít evidován na hracích listech. Obdrží pamětní medaili a současně i láhev sektu. V případě že vícero hráčů zavře hru nejvyšším možným zavřením 170 bodů obdrží každý – pamětní medaili a malý bonus.